sobota 21. marca 2015

Blogs or vlogs?


Ahojte! Ste náhodný čitateľ na internete alebo blogger? Alebo dokonca vloger? V poslednom čase som rozmýšľala. O výhodách robenia videí na youtube. Veľa ľudí ich robí tak prečo nie ja. Youtube poskytuje veľa možností, ak sa vaše videá stanú populárne, ale aj tak. A predstava, že natáčanie videí by mohla byť vaša práca znie lákavo, nie?
Ja som vždy bola bloggerom. Nikdy som ani neskúšala natáčať videá. Ale som zvedavá či by som mohla. Tak sa poďme pozrieť aké sú moje možnosti stať sa youtuberom.
Za prvé, chcem naozaj robiť videá a prečo? Hmm, áno, celkom to chcem skúsiť. A vyzerá to ako zábava. Dokážu ťa spraviť populárnym. Tak prečo nie?
Mám na toto čas? Vážne kto chce videiť narýchlo spravené videá v zlej kvalite? Nikto! A to zaberie čas, natočiť niečo, editovať,.. A ak naozaj chcete aby ľudia vaše videá pozerali a odoberali váš kanál, musíte pridávať videá pravidelne. Aspoň raz za týždeň. Ok, cez prázdniny, ale ja mám aj školu!
Potrebuješ kameru. Nemôžeš začať točiť videá na mobile. Ja mám kameru, pôvodne na fotky, ale dokáže točiť videá. Ale už si dokážem seba predstaviť ako ju stavám na desať kníh a aj tak by som musela sedieť na zemi.
Buďme úprimní, niekedy budeš potrebovať pomôcť s natáčaním, podržať kameru keď budeš robiť videá vonku. A niekedy von musíš ísť lebo to začne byť nudné ak budeš točiť len vnútri na jednom mieste. A kto by mi pomohol? Možno moja kamarátka, ale nie som si istá. Stále si môžem kameru držať sama a robiť vlogy všade kam pôjdem. Ale raz budeš chcieť spraviť iný druh videa. Ja určite.
Musíš hovoriť, páči sa ti tvoj hlas? Neberte túto otázku doslovne. Ale niekedy budeš musieť vo svojich videách hovoriť. Hádam, že mne by to nevadilo. Ale musela by som byť sama doma!
Máš nápady? Myslím, že toto je také isté ako s písaním článkov. Vždy musíš prísť s niečím novým. A na to je potrebné premýšľanie.
Úprimne, mne sa páči sedieť za laptopom a písať. Viem, že moc z toho čo píšem ani nedáva zmysel a nie som v tom až tak dobrá, ale baví ma to. Možno aj to jeden z dôvodov prečo stále píšem tento článok a netočím video. Ale myslím, že niekedy v budúcnosti by som nejaké spraviť mala. Len to skúsiť.

~

Hi guys! Are you just accidental person on the internet reading this or are you blogger? Or even vloger? I´ve been thinking recently. About benefits of making youtube videos. A lot of people are making them so why not me. Youtube give you lots of oppurtinities, if your videos become popular of course but still. And imagination of that making youtube videos could be your job seems temting, isn´t?
I´ve alsways been a blogger. I have never tried make videos before. But I´m also curios if I even could. So let´s see how my possibilities of being youtuber look like.
At first, do I really want to make videos and why? Well, yes I kinda want to try it. And it seems like fun making them. They can make you popular. Why not?
Do I have time for that? Seriously who wants to see quickly made video in bad quality? No one! And it takes time to film it, edit it,.. And if you really want people watch your videos and subscribe, you have to poste regularly. At least once a week. Ok, during holidays, but I have school!
You need camera. You just can´t start making videos on you mobile. I have camera originaly for photos but it can makes videos. But I can already imagine myself putting it on ten books and still have to sit on the floor.
Let´s be honest sometime you need someone to help and hold camera when you are making video outside. And sometimes you have to go outside or it´s gonna be boring if you stay making videos in the same place. And who would help me? Maybe sometimes my friend but I´m not sure about it. I can still hold camera myself and just do vlogs while I´m walking. But you will want to make a different kind of video. Me for sure.
You need to talk, do you like your voice? Don´t take this question literally. But sometimes you have to talk in your videos, I guess I wouldn´t mind that. But would have to be home alone!
Do you have ideas? I think it´s the same as writting articles. You always have to come with something new. And it needs thinking.
Honestly, I like just sitting with my laptom and writting down words. I know the mostly have no meaning and I´m not so good in ti, but I like it. Maybe thats as well one of the reasons why am I writting this article and not making video. But I think, in the furure, I could make a video. Just to try.

1 komentár:

  1. ja som uz dost velakrat rozmyslala nad tym, ze by som zacala tocit videa, dokonca som natocila dve Q&A, ale ja nemam velmi rada to, ako vyzeram ani ako rozpravam :D napady na clanky sice mam, ale mam pocit, ze na videa by vacsina tych napadov rozhodne nestacila. rozhodne by som nechcela, aby ma niekto "prichytil" pri natacani videa a myslim, ze pomoct by som si minimalne zo zaciatku ani nechcela dat. na editovanie podla mna treba isty talent a hlavne dobry softver.
    celkovo su podla mna vlogy a tak celkovo videa na blogoch vzdy peknym osviezenim. nemusia byt dlhe, staci nejaky outfit, tak na zaciatok. urcite to je vyzva do buducnosti a sanca posunut sa dalej :)

    OdpovedaťOdstrániť